آیا می‌دانید برای خرید تتر چه باید کرد؟

به نظر شما آیا استفاده از تتر محدود به استفاده از ارزهای دیجیتال است و نمی‌توان از آن به روش دیگری استفاده کرد؟ جالب است بدانید که در تجارت بین‌الملل، دلار تتر به عنوان روشی کم‌هزینه برای انتقال وجوه خرد نیز شناخته می‌شود و بسیار کارآمد خواهد بود. در ادامه به مزایای تجارت به کمک دلار دیجیتال تتر می‌پردازیم. نماد تتر دلار آمریکا است.

تاریخچه تتر

پروژه تتر در نوامبر 2015 با دو توکن USDT و EURT وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. تتر در واقع یک ارزدیجیتال معادل ارزهای رایج قدیمی است. ارزش هر کدام دقیقاً برابر با دلار و یورو است. ارزدیجیتال تتر در ابتدا بر روی بلاک‌چین بیت‌کوین توسعه یافت.

اما در ژوئن 2017 اعلام شد که لایت‌کوین به بلاک‌چین منتقل شده است. بیت‌کوین نیز در سال 2019 در پلتفرم بلاک‌چین توسعه یافت و در حال خدمت‌رسانی به معامله‌گران در این زمینه است. تتر تقریباً برابر با ارزهای فیزیکی دلار و یورو است، زیرا این ارزدیجیتال در برابر دلار نوسانات کمی دارد.

بیشتر بخوانید: 5 تا از بهترین کیف‌پول‌های تتر

مسئولیت این ارزدیجیتال بر عهده کیست؟

توکن‌های تتر توسط تتر Limited، یک شرکت مستقر در جزایر ویرجین بریتانیا صادر می‌شوند. وب سایت تتر می‌گوید که این ارز در هنگ کنگ ثبت شده است و با دفاتر مختلفی در ایالات‌متحده کار می‌کند. این شرکت دارای تیم مدیریتی مشابه Bitfinx است.

Bitfinx یک صرافی دیجیتال در هنگ‌کنگ است. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزدیجیتال در جهان است. Ludovicus van der Velde مدیرعامل هر دو Bitfinx و Tetra است و فیلیپ‌پاتر مدیر استراتژیک هر دو شرکت است.
تتر در ابتدا ادعا کرد که 100 درصد توسط فدرال رزرو حمایت می‌شود.  اما تتر توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی‌شود. در واقع با وارد کردن آن به کیف‌پول الکترونیکی خود در یک صرافی، می‌توانید ارزهای دیجیتال مختلف را خرید و فروش کنید. بنابراین تتر بهترین ابزار برای حفظ سرمایه آماده برای معامله‌گران است.

تتر چیست؟

کاربرد تتر چیست؟

استفاده از تتر در درجه اول موضوع خریدوفروش ارزدیجیتال برای معامله‌گران است. یکی از کاربردهای دلار تتر به دلیل قیمت ثابت آن در برابر دلار، انتقال پول کم‌هزینه برای مقاصد تجاری است. در واقع، به جای اینکه از طریق بانک‌ها و صرافی‌هایی که پول و کارمزد زیادی برای انجام این کار دریافت می‌کنند، حواله انجام دهید، می‌توانید با خرید تتر و دریافت آدرس کیف‌پول شخصی که قصد تجارت با او را دارید می‌توانید با سهولت بیشتر و در زمان کمتر و با هزینه بسیارکم مبلغ مورد نظر را انتقال دهید.

بیشتر بخوانید: ارزدیجیتال تتر بر روی چه شبکه‌ای قرار دارد؟

در کدام صرافی می‌توانید با تتر معامله کنید؟

صرافی‌های مشهور بین‌المللی مانند Bitfinex، Binance، Bittrex و Poloniex و چندین صرافی دیگر از این ارزدیجیتال پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را در ازای تتر (USDT) خریداری کنید و آن‌ها را در کیف‌پول خود در آن صرافی یا کیف‌پول‌های جداگانه مانند omniwallet و ERC20 نگه دارید. هر زمان که فکر کردید بازار خوب پیش نمی‌رود، می‌توانید دوباره تتر خود را به ارزدیجیتال دیگری تبدیل کنید. موجودی تترا خود را به راحتی به کیف‌پول خود منتقل کنید و در ازای آن ریال دریافت کنید.

برای خرید تتر حتما به یک مرجع معتبر نیاز دارید.

اما در این بازار پر از واسطه، صرافی آریامانی با ایجاد بازاری مستقیم و شفاف از طریق بستری که در آن قیمت رقابتی برای مشتریان این ارز پرطرفدار فراهم می‌کند، بسیار محبوب است. ارزش ثابت دلار تتر به ما کمک می‌کند تا در مواقع رکود، ارزهای دیجیتال خود را به تتر تبدیل کنیم و به دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از دست‌دادن پول خودداری کنیم. در بازار ریالی بدون واسطه جهت تمامی سکه‌های معروف را فراهم کرده است، تا حدودی از ارزش و نیاز ایرانیان به این ارزدیجیتال کاسته است.

چرا مردم نگران هستند؟

شرکتی که تتر را کنترل می‌کند، قصد دارد ذخایر دلار آمریکا را برای حمایت از همه تتراهای صادر شده، مانند ذخایر دلار فدرال با پشتوانه طلا، حفظ کند. در تئوری، دارندگان تترا می‌توانند یک USDT را به Tether Limited به قیمت یک دلار آمریکا بفروشند. اما بر اساس ترس‌هایی که در جامعه کاربران ارزهای دیجیتال به وجود آمده است، اعتقاد بر این است که Tether Limited ذخایر دلاری کافی برای پشتیبانی از همه تترهای در گردش را ندارد.
Greenspan به BI گفت:
       این یک ادعا است و ادعای فزاینده‌ای است که آن‌ها این ذخایر را ندارند. آن‌ها در مورد میزان و محل ذخیره این دلار چندان روشن نیستند.
نیویورک تایمز در نوامبر گزارش داد:
یک منتقد دائمی آنلاین، Bitfinex’ed، چندین مقاله بسیار دقیق در مورد Medium نوشته است و استدلال می‌کند که به نظر می‌رسد Bitfinex سکه‌های Tether را برای خرید و افزایش قیمت بیت‌کوین غیرقانونی کرده است.
یک تجزیه و تحلیل آماری ناشناس در Tether که به صورت آنلاین منتشر شد و در جامعه کاربران ارزدیجیتال توزیع شد، ادعای مشابهی داشت:
بعید است که تتر از طریق هر فرآیند کسب و کار ارگانیک رشد کند، بلکه به شرایط بازار پاسخ خواهد داد.
این گزارش ادعا می‌کند که توزیع تترا همزمان با کاهش قیمت بیت‌کوین است، که نشان می‌دهد ممکن است از تتر برای خرید بیت‌کوین‌های ارزان قیمت استفاده شود.
تحلیل‌ها می‌گویند توزیع Tether به طور قابل توجهی بازار را تغییر می‌دهد. 48.8 درصد از افزایش قیمت بیت‌کوین در یک دوره بررسی شد که پس از ورود مقدار قابل توجهی تتر به کیف‌پول بیت‌کوین بود. دانشگاه تگزاس این نتیجه را تأیید می‌کند.
دو دانشگاهی که این مقاله را نوشتند به عملکرد تتر در دو سال گذشته نگاه کردند و به این نتیجه رسیدند که الگوهای قیمت بالاتر با این فرضیه که از تتر برای حمایت از قیمت‌ها و تغییر قیمت ارزهای دیجیتال به‌ویژه بیت‌کوین استفاده می‌شود، در نوسان است.
تتر جدید 850 میلیون دلاری تنها در ماه ژانویه ایجاد و توزیع شد و بسیاری در بازار نگران سرعت تولید تتر جدید بدون هیچ مدرکی دال بر پشتیبانی از تتر هستند. تتر سپتامبر گذشته برای اثبات دارایی‌های بانکی خود یک سند حسابداری صادر کرد، اما یک وکیل به نیویورک تایمز گفت که "این سند ثابت نمی‌کند که سکه‌های Tether توسط دلار پشتیبانی می‌شوند."
حسابداران فریدمن LLP این سند را آماده کرده‌اند و حساب‌های Tether را به طور کامل حسابرسی کرده‌اند، اما این مشکل حل نشده است. اگر مشکلی با تتر وجود داشته باشد، به دلیل نقش مهمی که در بسیاری از صرافی‌ها دارد، می‌تواند اثرات نامطلوب گسترده‌ای بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.
Greenspan گفت:
نکته اینجاست که اخیراً حجم مخالفت‌ها با تتر رو به افزایش است. در صورتی که به اندازه کافی ذخیره دلاری وجود نداشته باشد، اونس تتر نباید به دلار آمریکا وابسته باشد و این تنها توسط بازار تعیین می‌شود. ترس اصلی این است که سقوط تترا همچنین ممکن است منجر به کاهش قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی شود که مردم در USDT معامله کرده‌اند. اگر تتر از دلار جدا شود، برای صرافی‌هایی که از آن به عنوان میانبر برای بودجه مشتری استفاده می‌کنند، مشکلات زیادی ایجاد می‌کند. این به طور بالقوه می‌تواند مشکلات نقدینگی ایجاد کند و در بدترین حالت، آن‌ها را مجبور به جذب سرمایه اضافی کند.

بیشتر بخوانید: 5 نکته که قبل از خرید TETHER باید بدانید!

ارزدیجیتال تتر

پاسخ تتر به این فرضیه‌ها چیست؟

تتر تمامی اتهامات علیه خود را رد کرده و برداشتن ذخایر دلاری برای حمایت از تمامی تترهای در حال گردش پافشاری می‌کند و می‌گوید از ذخایر دلاری به درستی استفاده می‌شود. همچنین اعلام کرد که در حال حاضر نمی‌تواند با مشتریان آمریکایی تجارت کند. این شرکت یک شرکت حقوقی را استخدام کرده است تا علیه شخصی که کاربر حساب توییتر Bitfinex است، اقدام قانونی کند.
تتر در پاسخ به سؤالات مربوط به حسابرسی گفت:
ما تأیید می‌کنیم که مشکل فریدمن حل شده است. با توجه به فرآیندهای بسیار پیچیده‌ای که فریدمن برای ترازنامه نسبتاً ساده انجام داد، مشخص شد که حسابرسی در مدت زمان کوتاهی غیرقابل دسترسی خواهد بود. تتر اولین شرکت در فضای ارزدیجیتال است که برای این فرآیند تلاش می‌کند و این سطح را دنبال می‌کند.

بیشتر بخوانید: آینده ارز دیجیتال تتر

شفافیت، اما هیچ پیش‌نیازی برای هدایت فرآیند و معیارهای تعیین موفقیت آن وجود ندارد. ما به این فرآیند متعهد هستیم، همانطور که همیشه بوده‌ایم، به تجهیز موارد مختلف و به روزرسانی‌های مختلف در زمان مناسب ادامه خواهیم داد.
این شرکت در ایمیلی به بلومبرگ در پاسخ به شکایت CFTC گفت:
ما مرتباً توسط قانونگذاران بررسی و نظارت می‌شویم. این سیاست ما نیست که در مورد چنین درخواست‌هایی اظهار نظر کنیم. JL van der Velde، مدیرعامل دانشگاه تگزاس در بیانیه‌ای گفت: «نه بیت‌فینکس و نه تتر هرگز در دستکاری بازار یا قیمت ارزهای دیجیتال دیگر دخالتی ندارند.» از انتشارات تتر نمی‌توان برای افزایش قیمت بیت‌کوین یا هر ارزدیجیتال دیگری در بیت‌کوین استفاده کرد.