بایننس‌کوین (BNB) چیست؟

بایننس‌کوین ارزدیجیتالی است که توسط صرافی بایننس منتشر می‌شود و با نماد BNB معامله می‌شود. از ژوئن 2021، صرافی بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است که بیش از 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.

کاربردهای

 • بایننس‌کوین ارز‌دیجیتالی است که توسط صرافی بایننس منتشر می‌شود و با نماد BNB معامله می‌شود.
 • BNB در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم بود اما اکنون ارز اصلی بلاک‌چین خود بایننس، زنجیره بایننس است.
 • هر سه ماهه، بایننس یک پنجم سود خود را برای بازخرید و نابودی دائمی یا «سوزاندن» سکه‌های بایننس که در خزانه خود نگهداری می‌کند، استفاده می‌کند.
 • بایننس به عنوان یک توکن ابزاری برای کارمزدهای معاملاتی با تخفیف در سال 2017 ایجاد شد، اما کاربردهای آن به برنامه‌های متعددی از جمله پرداخت هزینه تراکنش (در زنجیره بایننس)، رزرو سفر، سرگرمی، خدمات آنلاین و خدمات مالی گسترش یافته است.
 • در زمان نگارش این مقاله، بایننس ارزش بازاری بیش از 56 میلیارد دلار داشت و از نظر ارزش بازار تنها پس از بیت‌کوین، اتریوم و تتر USD قرار دارد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین ارزهای دیجیتال آینده دار

درک بایننس‌کوین

سکه بایننس در ابتدا بر روی بلاک‌چین اتریوم با استاندارد ERC 20 اجرا می‌شد اما از آن زمان به سکه اصلی زنجیره بایننس تبدیل شده است. این در طی یک عرضه اولیه سکه (ICO) در جولای 2017 راه‌اندازی شد و حداکثر 200 میلیون توکن BNB دارد. 10% یا 20 میلیون توکن BNB را به سرمایه‌گذاران فرشته، 40% یا 80 میلیون توکن را به تیم مؤسس و 50% یا 100 میلیون را به شرکت‌کنندگان مختلف از طریق فرآیند ICO ارائه کرد.

تقریباً نیمی از سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده در طول فرآیند ICO برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شد، در حالی که حدود یک سوم برای ساخت پلتفرم بایننس و ارتقاءهای لازم در اکوسیستم بایننس استفاده شد. BNB در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم بود اما اکنون ارز اصلی بلاک‌چین خود بایننس، زنجیره بایننس است.

بزرگترین کریپتوها

از آگوست 2021، BNB چهارمین ارزدیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است، پس از بیت‌کوین، اتریوم و تتر USD.

سوزاندن سکه بایننس

اگرچه 100 میلیون توکن بایننس در ابتدا در ICO ارائه شد، کل عرضه فعلی کمتر است. هر سه ماهه، بایننس یک پنجم سود خود را برای باز خرید و نابودی دائمی یا «سوزاندن» سکه‌های بایننس که در خزانه خود نگهداری می‌کند. بایننس به طور مرتب این رویدادهای سوزاندن را انجام داده است.

آخرین رایت BNB در 15 آوریل 2021 رخ داد، زمانی که بایننس در مجموع 1،099،888 BNB، معادل 595،314،380 دلار توکن را سوزاند. این پانزدهمین رایت سه ماهه بایننس BNB و بزرگترین آن از نظر دلار آمریکا است. مجموع عرضه BNB از 170,532,825 به 169,432,937 کاهش یافته است.

استفاده و پشتیبانی بایننس سکه

بایننس به عنوان یک توکن ابزاری برای کارمزدهای معاملاتی با تخفیف در سال 2017 ایجاد شد. اما از آن زمان، استفاده از آن به برنامه‌های کاربردی متعددی در تعداد زیادی از پلتفرم‌ها گسترش یافته است. برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در Binance.com، Binance DEX و Binance Chain استفاده می‌شود.
همچنین می‌توان از آن برای پرداخت‌ها (در مکان‌هایی مانند Crypto.com، Monetha و HTC) استفاده کرد. برای رزرو اقامتگاه‌های مسافرتی (در سایت‌هایی مانند TravelbyBit، Trip.io، و Travala.com)؛ برای اهداف سرگرمی (هدایای مجازی، بسته‌های کارت، قرعه‌کشی)؛ پرداخت هزینه خدمات آنلاین (BitTorrent، Canva، Storm)؛ و حتی برای اهداف مالی (از ETHLend وام بگیرید یا در Moeda سرمایه گذاری کنید).
همچنین می‌توان از سکه‌های بایننس برای سرمایه‌گذاری در ICOهای خاصی استفاده کرد که از طریق برنامه Launchpad بایننس فهرست شده‌اند. لیست ارزهای دیجیتال جدید در صرافی بایننس و استفاده از بایننس، بازاری بی‌نظیر را برای تجارت در انواع توکن‌های مجازی جدید فراهم می‌کند.
توکن کریپتو از سایر شراکت‌ها حمایت شده است که به گسترش استفاده از آن کمک کرده است. این شامل مشارکت با پلتفرم برتر پخش ویدیوی زنده آسیایی، Uplive است که هدایای مجازی را برای توکن‌های BNB به پایگاه کاربر 20 میلیونی Uplive می‌فروشد. بایننس‌کوین همچنین توسط پلتفرم، اپلیکیشن موبایل و کارت نقدی VISA موناکو، پلتفرم پیشگام پرداخت و ارزهای دیجیتال، پشتیبانی می‌شود.

همه چیز درباره سکه بایننس

زنجیره هوشمند بایننس

تا 24 ژوئن 2021، زنجیره هوشمند بایننس روزانه 3.7 میلیون تراکنش را پردازش می‌کرد. تراکنش‌های روزانه اتریوم سه برابر شد، اما از رکورد 12 میلیون تراکنش روزانه که در 14 می 2021 به ثبت رسیده بود، کاهش یافت.

سکه BNB برای چه استفاده می‌شود؟

فراتر از صرافی بایننس، بایننس‌کوین چندین کاربرد دارد، از جمله توانایی:

 • پرداخت‌های کارت اعتباری را انجام دهید
 • پرداخت برای ترتیبات سفر (در وب سایت‌های منتخب)
 • خرید هدیه مجازی
 • فرآیند پرداخت‌ها
 • سرمایه‌گذاری کنید
 • وام و نقل و انتقالات بدهید
 • به امور خیریه کمک کنید

تبدیل به BNB به چه معناست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، گرد و غبار به هر مقدار سکه یا توکن اطلاق می‌شود که آنقدر کوچک باشد که اغلب نادیده گرفته می‌شود. آن‌ها اساساً کسری‌های کوچک باقی‌مانده از معاملات هستند. Binance به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا گرد و غبار خود را به BNB تبدیل کنند.

بازار BNB چیست؟

بازار BNB به سادگی به مکانی که BNB خرید و فروش می‌شود اشاره دارد. اکثر خریدهای BNB در بازار ثانویه انجام می‌شود. معامله‌گران می‌توانند BNB را در پلتفرم‌های رمزنگاری بخرند و بفروشند.

بیشتر بخوانید: چرا رمزارز ها تفاوت قیمت دارند؟

آیا بایننس در ایالات‌متحده ممنوع است؟

بایننس در ایالات‌متحده ممنوع نیست، با این حال، در 13 مه 2021، بلومبرگ گزارش داد که هولدینگ بایننس توسط وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی تحت بررسی است. بر اساس این گزارش، کارگاه‌های پول‌شویی و مالیاتی افرادی را که بینش کسب‌وکار Binance دارند، مورد کاوش قرار داده‌اند.
جسیکا جونگ، سخنگوی بایننس، گفت: «ما تعهدات قانونی خود را بسیار جدی می‌گیریم و با تنظیم‌کننده‌ها و مجریان قانون به شکلی مشترک تعامل داریم. ما سخت کار کرده‌ایم تا یک برنامه انطباق قوی ایجاد کنیم که شامل اصول و ابزارهای ضدپولشویی است که توسط مؤسسات مالی برای شناسایی و رسیدگی به فعالیت‌های مشکوک استفاده می‌شود.»