نحوه خرید بیت‌ کوین!

 سرمایه‌ گذاری در بیت‌ کوین (BTCUSD) می‌تواند پیچیده به نظر برسد، اما زمانی که آن را به چند مرحله تقسیم کنید، بسیار آسان‌ تر است. برای خرید بیت‌ کوین لازم است تا به نکاتی دقت کنید و آموزش های ابتدایی آن را مطالعه نمایید.

  •  ارزش بیت‌ کوین از پذیرش آن به عنوان ذخیره ارزش و سیستم پرداخت و همچنین عرضه محدود و کاهش تورم ناشی می‌شود.
  • اگرچه هک شدن خود بیت‌ کوین تقریباً غیر ممکن است، اما ممکن است کیف‌ پول یا حساب صرافی شما به خطر بیفتد. به همین دلیل است که انجام اقدامات ذخیره‌ سازی و امنیتی مناسب ضروری است.
  • سرمایه‌ گذاری یا معامله بیت‌ کوین فقط به یک حساب کاربری در یک سرویس یا صرافی نیاز دارد، اگرچه روش‌ های ذخیره سازی ایمن بیشتری توصیه می‌شود.
  •  شما همچنین می‌توانید بیت‌ کوین را از طریق سرویس‌ های اصلی مانند PayPal و …خریداری کنید.
  •  یکی از راه‌ های مالکیت غیر مستقیم بیت‌ کوین، سرمایه‌ گذاری در شرکت‌ هایی است که بیت‌ کوین را در ترازنامه خود دارند.

بیشتر بخوانید: نحوه فروش بیت‌ کوین

قبل از خرید بیت‌ کوین

چندین مورد وجود دارد که سرمایه‌ گذاران مشتاق بیت‌ کوین به آن نیاز دارند. یک حساب صرافی ارز‌ دیجیتال، مدارک شناسایی شخصی، اتصال ایمن به اینترنت و روش پرداخت. همچنین توصیه می‌شود که کیف‌ پول شخصی خود را خارج از حساب صرافی داشته باشید.

روش‌ های معتبر پرداخت با استفاده از این مسیر شامل حساب‌ های بانکی، کارت‌ های نقدی و کارت‌ های اعتباری است. همچنین امکان دریافت بیت‌ کوین در دستگاه‌ های خودپرداز تخصصی و از طریق صرافی‌ های P2P وجود دارد. اما توجه داشته باشید که دستگاه‌ های خود پرداز بیت‌ کوین از اوایل سال 2020 به طور قابل توجهی به شناسه‌ های صادر شده توسط دولت نیاز دارند.
حریم خصوصی و امنیت مسائل مهمی برای سرمایه‌ گذاران بیت‌ کوین است. هر کسی که کلید خصوصی و یک آدرس عمومی را در بلاک‌ چین بیت‌ کوین به‌ دست آورد می‌تواند تراکنش‌ ها را مجاز کند. کلیدهای خصوصی باید مخفی نگه‌ داشته شوند اگر مجرمان از دارایی‌ های بزرگ مطلع شوند، ممکن است اقدام به سرقت آن‌ ها کنند.
توجه داشته باشید که هر کسی می‌تواند موجودی آدرس عمومی مورد استفاده شما را ببیند. طرف دیگر این اطلاعات عمومی این است که یک فرد می‌تواند چندین آدرس عمومی برای خود ایجاد کند. بنابراین، آن‌ ها می‌توانند ذخیره بیت‌ کوین خود را در بسیاری از آدرس‌ ها توزیع کنند.
همه می‌توانند سابقه تراکنش‌ های انجام شده در بلاک‌ چین را مشاهده کنند، اگرچه تراکنش‌ های شما به صورت عمومی در بلاک‌ چین ثبت می‌شوند. اما اطلاعات شناسایی کاربر این طور نیست. در بلاک‌ چین بیت‌ کوین، تنها کلید عمومی کاربر در کنار یک تراکنش ظاهر می‌شود و تراکنش‌ ها را محرمانه می‌سازد اما ناشناس نیست.

خرید بیت‌ کوین

آیا تراکنش‌ های بیت‌ کوین قابل ردیابی‌ هستند؟

تراکنش‌ های بیت‌ کوین شفاف‌ تر و قابل ردیابی‌ تر از پول نقد هستند. زیرا برخلاف تراکنش‌ های نقدی خصوصی، همه آن‌ ها برای دید عموم در دسترس هستند. اما تراکنش‌ های بیت‌ کوین یک عنصر ناشناس را نیز در طراحی خود دارند. ردیابی طرف‌ های معامله کننده یعنی فرستنده و گیرنده بیت‌ کوین در بلاک‌ چین ارز دیجیتال بسیار دشوار است.
محققان بین‌ المللی ادعا کرده‌اند که می‌توانند تراکنش‌ های انجام‌شده در بلاک‌ چین بیت‌ کوین را به حساب‌ های آنلاین دیگر کاربران، از جمله کیف‌ پول دیجیتالی آن‌ ها، ردیابی کنند.
به عنوان مثال، اگر شخصی در Coinbase یک حساب کاربری ایجاد کند، باید شناسه خود را ارائه دهد. زمانی که آن شخص بیت‌ کوین را خریداری می‌کند، به نام او گره می‌خورد. اگر آن‌ ها آن را به کیف‌ پول دیگری ارسال کنند، همچنان می‌توان آن را به خرید Coinbase که به هویت دارنده حساب متصل است، ردیابی کرد. این نباید بیشتر سرمایه‌ گذاران را نگران کند زیرا بیت‌ کوین در ایالات‌ متحده و اکثر کشورهای توسعه یافته دیگر قانونی است.
مراحل خرید بیت‌ کوین را در زیر شرح داده‌ایم. به یاد داشته باشید که هنوز باید تحقیق کنید و بر اساس شرایط خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

مرحله اول: یک سرویس معاملاتی کریپتو را انتخاب کنید.

اولین گام در خرید بیت‌ کوین شامل انتخاب یک سرویس یا محل معاملات ارز‌ دیجیتال است. خدمات تجاری محبوب و مکان‌ های خرید ارزهای دیجیتال، صرافی‌ های ارز دیجیتال، خدمات پرداخت و کارگزاری‌ ها هستند. از بین این موارد، صرافی‌ های ارزهای دیجیتال راحت‌ ترین گزینه هستند زیرا در مقایسه با سایر مکان‌ ها، ویژگی‌ ها و ارزهای دیجیتال بیشتری را برای تجارت ارائه می‌دهند.
ثبت نام در صرافی ارزهای دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را بخرید، بفروشید و نگهداری کنید. به طور کلی بهترین روش استفاده از صرافی است که به کاربرانش امکان می‌دهد رمز ارزها را به کیف‌ پول آنلاین شخصی خود برای حفظ و نگهداری خارج کنند. برای کسانی که به دنبال تجارت بیت‌ کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستند، این ویژگی ممکن است اهمیتی نداشته باشد.
انواع مختلفی از صرافی‌ های ارز‌ دیجیتال وجود دارد. از آن‌ جایی که بیت‌ کوین در مورد تمرکز زدایی و حاکمیت فردی است، برخی صرافی‌ ها به کاربران اجازه می‌دهند ناشناس بمانند و کاربران را ملزم به وارد کردن اطلاعات شخصی نمی‌کنند. چنین صرافی‌ هایی به‌طور مستقل عمل می‌کنند و معمولاً غیرمتمرکز هستند، به این معنی که نقطه کنترل مرکزی ندارند.

مزایا

می‌توان از چنین سیستم‌ هایی برای فعالیت‌ های مالی استفاده کرد، از آن‌ ها برای ارائه خدمات به کاربران بدون نیاز به بانک‌ های جهان نیز استفاده کرد. برای دسته‌ های خاصی از مردم پناهندگان یا کسانی که در کشورهایی زندگی می‌کنند که زیر ساخت‌ های اعتباری دولتی یا بانکی ندارند مبادلات ناشناس می‌تواند به ورود آن‌ ها به جریان اصلی اقتصاد کمک کند.
با این حال، در حال حاضر، اکثر صرافی‌ های محبوب غیر متمرکز نیستند و از قوانینی پیروی می‌کنند که کاربران را ملزم به ارائه اسناد شناسایی می‌کند. در ایالات‌ متحده، این صرافی‌ ها عبارتند از Coinbase، Kraken، Gemini، FTX.US و Binance. این مبادلات از نظر تعداد ویژگی‌ هایی که ارائه می‌دهند رشد قابل توجهی داشته‌ اند.

توکن‌ های خاص

جهان کریپتو در دهه‌ های گذشته به سرعت رشد کرده است و توکن‌ های زیادی برای سرمایه‌ گذار رقابت می‌کنند. به استثنای بیت‌ کوین و برخی از سکه‌ های برجسته مانند اتریوم، همه این توکن‌ ها در همه صرافی‌ ها در دسترس نیستند. هر صرافی مجموعه‌ ای از معیارهای خاص خود را دارد تا تعیین کند که آیا معامله توکن‌ های خاص را شامل می‌شود یا حذف می‌کند.
کوین‌ بیس، کراکن و بیت‌ کوین تعداد زیادی آلت‌ کوین را ارائه می‌دهند. این سه احتمالاً ساده‌ ترین کریپتوها در کل صنعت هستند. بایننس به یک معامله‌ گر پیشرفته‌ تر پاسخ می‌دهد و عملکرد تجاری جدی‌ تر و تنوع بهتری از انتخاب‌ های آلت‌ کوین را ارائه می‌دهد. FTX، یک صرافی ارز دیجیتال با رشد سریع که ارزش چند میلیارد دلاری را به دست‌ آورده است، تعداد محدودی آلت‌ کوین را به سرمایه‌ گذاران آمریکایی ارائه می‌دهد.
با این حال، معامله‌ گران خارج از ایالات‌ متحده انتخاب بیشتری از توکن‌ ها در پلتفرم آن دارند.
نکته مهمی که باید در هنگام ایجاد یک حساب مبادله ارز دیجیتال به آن توجه کنید، استفاده از روش‌های ایمن اینترنت است. این شامل استفاده از احراز‌ هویت دو مرحله‌ ای و رمز عبور منحصر به فرد و طولانی است که شامل انواع حروف کوچک، حروف بزرگ، کاراکترهای خاص و اعداد می‌شود.

خرید بیت‌ کوین

مرحله دوم: صرافی خود را به گزینه پرداخت متصل کنید.

پس از انتخاب مبادله، باید اسناد شخصی خود را جمع آوری کنید. بسته به نوع مبادله، ممکن است شامل تصاویر گواهینامه رانندگی یا شماره تأمین اجتماعی، و همچنین اطلاعاتی در مورد کارفرما و منبع سرمایه شما باشد. اطلاعاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید می‌تواند به منطقه‌ ای که در آن زندگی می‌کنید و قوانین موجود در آن بستگی داشته باشد. فرآیند تا حد زیادی مشابه راه‌ اندازی یک حساب کارگزاری معمولی است.
پس از اینکه صرافی هویت شما را تأیید کرد، از شما خواسته می‌شود یک گزینه پرداخت را وصل کنید. در اکثر صرافی‌ ها، می‌توانید حساب بانکی خود را مستقیماً وصل کنید یا می‌توانید کارت نقدی یا اعتباری را وصل کنید. اگرچه می‌توانید از کارت اعتباری برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، اما این ایده خوبی نیست. زیرا نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند هزینه کلی خرید یک سکه را افزایش دهد.
بیت‌ کوین در ایالات‌ متحده قانونی است، اما برخی از بانک‌ ها ممکن است سپرده‌ گذاری به سایت‌ ها یا صرافی‌ های مرتبط با رمزنگاری را زیر سوال ببرند یا حتی آن را متوقف کنند. این ایده خوبی است که بررسی کنید تا مطمئن شوید بانک شما اجازه سپرده‌‌ گذاری در صرافی انتخابی شما را می‌دهد.

انواع کارمزد

کارمزدهای متفاوتی برای سپرده‌ گذاری از طریق حساب بانکی، بدهی یا کارت اعتباری وجود دارد. Coinbase یک صرافی خوب برای مبتدیان است و برای حساب‌ های بانکی 1.49 درصد کارمزد دارد و برای کارت‌ های نقدی و اعتباری 3.99 درصد کارمزد دارد. تحقیق در مورد کارمزدهای مرتبط با هر گزینه پرداخت برای کمک به انتخاب صرافی یا انتخاب گزینه پرداخت برای شما مهم است.
صرافی‌ ها همچنین برای هر تراکنش کارمزد دریافت می‌کنند. این کارمزد می‌تواند یک کارمزد ثابت (اگر مبلغ معاملات کم باشد) یا درصدی از مبلغ معامله باشد. کارت‌ های اعتباری علاوه بر کارمزد تراکنش، هزینه پردازش نیز دارند.

مرحله سوم: ثبت سفارش

پس از انتخاب صرافی و اتصال گزینه پرداخت، می‌توانید بیت‌ کوین (یا سایر ارزهای دیجیتال) را خریداری کنید. در سال‌ های اخیر، صرافی‌ های ارزهای دیجیتال به آرامی به جریان اصلی تبدیل شده‌اند. آن‌ ها از نظر نقدینگی و وسعت ویژگی‌ های خود رشد قابل توجهی داشته‌اند.

تغییرات عملیاتی در صرافی‌ های ارزهای دیجیتال به موازات تغییر درک ارزهای دیجیتال است. صنعتی که زمانی به عنوان یک کلاهبرداری یا با شیوه‌ های مشکوک تصور می‌شد، به آرامی به صنعتی قانونی تبدیل می‌شود که توجه همه بازیگران بزرگ صنعت خدمات مالی را به خود جلب کرده است.
اکنون، صرافی‌ های ارزهای دیجیتال به نقطه‌ ای رسیده‌اند که تقریباً همان سطح ویژگی‌ های صرافی‌ های کارگزاری سهام خود را دارند. امروزه صرافی‌ های کریپتو انواع مختلفی از سفارش‌ها و راه‌ های سرمایه‌ گذاری را ارائه می‌دهند. تقریباً همه صرافی‌ های ارز‌ دیجیتال هم سفارش‌ های بازار و هم سفارش‌ های محدود را ارائه می‌کنند و برخی نیز سفارشات توقف ضرر ارائه می‌کنند. 

از میان صرافی‌ هایی که در بالا ذکر شد، کراکن بیشترین نوع سفارش را ارائه می‌دهد. Kraken برای بازار، حد ضرر، توقف حد، برداشت سود، و محدودیت پر سود مشخص می‌کند.
جدا از انواع سفارش‌ ها، صرافی‌ ها همچنین راه‌ هایی برای راه‌ اندازی سرمایه‌ گذاری‌ های مکرر ارائه می‌دهند که به مشتریان اجازه می‌دهد میانگین هزینه دلاری را در سرمایه‌ گذاری‌ های انتخابی خود تعیین کنند. به عنوان مثال، کوین‌ بیس به کاربران امکان می‌دهد خریدهای تکراری را برای هر روز، هفته یا ماه تنظیم کنند.

مرحله چهارم: ذخیره سازی ایمن

کیف‌ پول بیت‌ کوین و ارز دیجیتال مکانی برای ذخیره امن‌ تر دارایی‌ های دیجیتال است. داشتن رمز نگاری خود در خارج از صرافی و در کیف‌ پول شخصی شما تضمین می‌کند که تنها شما کنترل کلید خصوصی وجوه خود را دارید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که وجوه را به دور از صرافی ذخیره کنید و از خطر هک‌ شدن صرافی و از دست‌ دادن وجوه خود جلوگیری کنید.
اگرچه اکثر صرافی‌ ها برای کاربران خود کیف‌ پول ارائه می‌دهند، اما امنیت کسب و کار اصلی آن‌ ها نیست. ما معمولاً استفاده از کیف‌ پول صرافی را برای دارایی‌ های بزرگ یا بلند مدت ارزهای دیجیتال توصیه نمی‌کنیم.
برخی از کیف‌ پول‌ ها نسبت به بقیه امکانات بیشتری دارند. برخی فقط بیت‌ کوین هستند و برخی توانایی ذخیره انواع مختلفی از آلت کوین‌ ها را دارند. بعضی از کیف‌ پول‌ ها امکان تعویض یک توکن با توکن دیگر را نیز دارند.
وقتی نوبت به انتخاب کیف‌ پول بیت‌ کوین می‌رسد، گزینه‌ های مختلفی پیش رو دارید. اولین چیزی که باید در مورد کیف‌ پول‌ های کریپتو بدانید، مفهوم کیف‌ پول‌ های داغ (کیف‌ پول‌ های آنلاین) و کیف‌ پول‌ های سرد (کیف‌ پول‌ های کاغذی یا سخت‌ افزاری) است.

خرید بیت‌ کوین

کیف‌ پول‌ های گرم

کیف‌ پول‌ های آنلاین به عنوان کیف‌ پول‌ های گرم نیز شناخته می‌شوند. این ها کیف‌ هایی هستند که روی دستگاه‌ های متصل به اینترنت مانند رایانه، تلفن یا تبلت اجرا می‌شوند. این می‌تواند آسیب‌ پذیری ایجاد کند. زیرا این کیف‌ پول‌ ها کلیدهای خصوصی سکه‌ های شما را در این دستگاه‌ های متصل به اینترنت تولید می‌کنند.

در حالی که یک کیف‌ پول گرم می‌تواند برای دسترسی سریع به دارایی‌ های خود و انجام تراکنش با آن‌ ها بسیار راحت باشد، ذخیره کلید خصوصی شما در دستگاه متصل به اینترنت آن را بیشتر در معرض هک قرار می‌دهد.
این ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما افرادی که از امنیت کافی در هنگام استفاده از این کیف‌ پول‌ ها استفاده نمی‌کنند، ممکن است دارایی آن‌ ها به سرقت رود. این یک اتفاق نادر نیست و می‌تواند به روش‌ های مختلفی اتفاق بیفتد. 

گفته می‌شود، تا زمانی که اقدامات احتیاطی انجام شود، می‌توان این کیف پول‌ ها را ایمن کرد. رمزهای عبور قوی، احراز‌هویت دو مرحله‌ ای و مرور ایمن اینترنت باید حداقل الزامات در نظر گرفته شوند.
بهترین استفاده از این کیف‌ پول‌ ها برای مقادیر کمی از ارز های دیجیتال یا ارزهای دیجیتال است که شما به طور فعال در یک صرافی معامله می‌کنید. می‌توانید یک کیف‌ پول داغ را به یک حساب جاری تشبیه کنید. به این گونه که فقط پول خرج شده را در یک حساب جاری نگهداری کنید در حالی که بخش عمده‌ ای از پول شما در حساب‌ های پس انداز یا سایر حساب‌ های سرمایه‌ گذاری است.

کیف‌ پول‌ های صرافی

همان طور که قبلا ذکر شد، کیف‌ پول‌ های صرافی حساب‌ های نگهبانی هستند که توسط صرافی ارائه می‌شوند. کاربر این نوع کیف، دارنده کلید خصوصی ارزدیجیتالی نیست که در این کیف‌ پول نگهداری می‌شود. اگر رویدادی رخ دهد که در آن صرافی هک شود یا حساب شما به خطر بیفتد، سرمایه شما از بین می‌رود. عبارت “نه کلید شما، نه سکه شما” به شدت در انجمن‌ های ارزهای دیجیتال تکرار می‌شود.

بیشتر بخوانید: کیف‌ پول بیت‌ کوین

کیف‌پول سرد

ساده‌ ترین توصیف کیف‌ پول سرد این است که به اینترنت متصل نیست و بنابراین در معرض خطر بسیار کمتری قرار دارد. این کیف‌ پول‌ ها را می‌توان کیف‌ پول آفلاین یا کیف‌ پول سخت‌ افزاری نیز نامید. این کیف‌ پول‌ها کلید خصوصی کاربر را روی چیزی که به اینترنت متصل نیست ذخیره می‌کند و می‌تواند با نرم‌ افزاری به صورت موازی کار که می‌کند تا کاربر بتواند نمونه کارهای خود را بدون اینکه کلید خصوصی خود را در معرض خطر قرار دهد، مشاهده کند.
شاید مطمئن‌ ترین راه برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین از طریق کیف‌ پول کاغذی باشد. کیف‌ پول کاغذی کیف‌ پولی است که می‌توانید از وب سایت‌ های خاصی تولید کنید. سپس کلیدهای عمومی و خصوصی را تولید می‌کند که روی یک تکه کاغذ چاپ می‌کنید. امکان دسترسی به ارز دیجیتال در این آدرس‌ ها تنها در صورتی امکان پذیر است که آن کاغذ را با کلید خصوصی داشته باشید. بسیاری از افراد این کیف‌ پول‌ های کاغذی را لمینت می‌کنند و در صندوق‌ های امانات در بانک خود یا حتی در گاو صندوق خانه خود نگهداری می‌کنند. این کیف‌ پول‌ ها برای سرمایه‌ گذاری‌ های با امنیت بالا و بلندمدت طراحی شده‌اند، زیرا نمی‌توانید بیت‌ کوین ذخیره‌ شده را به سرعت بفروشید یا معامله کنید.

کیف‌ پول سخت افزاری

یک نوع کیف‌ پول سرد که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، کیف‌ پول سخت افزاری است. کیف‌ پول سخت‌ افزاری معمولاً یک دستگاه درایو USB است که کلیدهای خصوصی کاربر را به‌صورت آفلاین ذخیره می‌کند. چنین کیف‌ پو ل‌هایی مزایای زیادی نسبت به کیف‌ پول‌ های داغ دارند. زیرا تحت تأثیر ویروس‌ هایی قرار نمی‌گیرند که ممکن است در رایانه فرد وجود داشته باشد. با کیف‌ پول‌ های سخت‌ افزاری، کلیدهای خصوصی هرگز با رایانه متصل به شبکه یا نرم افزارهای بالقوه آسیب‌پذیر شما تماس نمی‌گیرند. این دستگاه‌ ها معمولاً منبع باز هستند و به جامعه اجازه می‌دهند که ایمنی آن‌ها را از طریق ممیزی کد تعیین کنند نه اینکه شرکتی اعلام کند که استفاده از آن‌ ها ایمن است.
کیف‌ پول سرد امن‌ ترین راه برای ذخیره بیت‌ کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است. اما برای راه اندازی به دانش فنی بیشتری نیاز دارند.

راه اندازی کیف‌ پول‌ ها

یک راه خوب برای راه اندازی کیف‌ پول‌ های خود این است که سه چیز داشته باشید:

1.حساب صرافی برای خرید و فروش

2.کیف‌ پول داغ برای نگهداری مقادیر کوچک تا متوسط کریپتوهایی که می‌خواهید بفروشید.

3.کیف‌ پول سخت‌ افزاری سرد برای ذخیره دارایی‌ های بزرگتر در مدت زمان طولانی‌ تر.

نحوه خرید بیت‌کوین با کارت اعتباری

فرآیند خرید بیت‌ کوین با کارت‌ های اعتباری مشابه فرآیند خرید ارز دیجیتال با کارت‌ های نقدی یا از طریق نقل و انتقالات تسویه خودکار (ACH) است. شما باید مشخصات کارت اعتباری خود را در صرافی یا شرکت تجارت آنلاین وارد کنید و اجازه معامله را بدهید. با این حال، به طور کلی، خرید بیت‌ کوین با کارت‌ های اعتباری ایده خوبی نیست. چند دلیل را برای شما ذکر کردیم:

خطر تقلب

همه صرافی‌ ها به دلیل هزینه‌ های پردازش مرتبط و خطر تقلب، خرید بیت‌ کوین را با استفاده از کارت‌ های اعتباری مجاز نمی‌دانند. تصمیم آن‌ ها برای انجام این کار ممکن است به نفع مشتریان باشد. به این دلیل که پردازش کارت اعتباری می‌تواند هزینه‌ های اضافی را بر روی چنین تراکنش‌ هایی اعمال کند. بنابراین، علاوه بر پرداخت هزینه‌های تراکنش، در نهایت با هزینه‌ های پردازشی مواجه خواهید شد که ممکن است صرافی به شما منتقل شود.

گران قیمت بودن

خرید با کارت اعتباری ممکن است گران باشد. صادرکنندگان کارت اعتباری، خرید بیت‌ کوین را به عنوان پیش پرداخت نقدی تلقی می‌کنند و برای چنین پیش پرداخت‌ هایی، کارمزدها و نرخ‌ های بهره سنگینی دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، امریکن اکسپرس و چیس هر دو خرید ارزهای دیجیتال را به عنوان تراکنش‌ های پیش پرداخت نقدی حساب می‌کنند. بنابراین، اگر 100 دلار بیت‌ کوین را با استفاده از کارت امریکن اکسپرس خریداری کنید، 10 دلار به اضافه درصد کارمزد سالانه 25 درصد پرداخت خواهید کرد. علاوه بر این، شرکت کارت اعتباری شما را به 1000 دلار خرید بیت‌ کوین در ماه محدود می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید و فروش ووچر پرفکت مانی به صورت آنی

جمع بندی

 یک روش غیرمستقیم برای خرید بیت‌ کوین با استفاده از کارت اعتباری، دریافت کارت اعتباری بیت‌ کوین Rewards است. چنین کارت‌ هایی مانند کارت اعتباری جوایز معمولی شما عمل می‌کنند با این تفاوت که پاداش‌ هایی به شکل بیت‌ کوین ارائه می‌دهند. بنابراین، آن‌ ها پول نقدی را که از خرید به دست می‌آیند در بیت‌ کوین سرمایه‌ گذاری می‌کنند. نمونه‌ ای از کارت پاداش بیت‌ کوین، کارت اعتباری پاداش بیت‌ کوین BlockFi است. اما مراقب باشید که کارمزد سالانه این کارت‌ ها ممکن است زیاد باشد و ممکن است هزینه‌ های اضافی مرتبط با تبدیل ارزهای فیات به کریپتو وجود داشته باشد.
اگرچه صرافی‌ هایی مانند کوین‌بیس یا بایننس همچنان یکی از محبوب‌ ترین راه‌ های خرید بیت‌ کوین هستند، اما تنها روش نیستند.

امتیاز به این مطلب
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید