چگونه ارزهای دیجیتال را بفروشیم؟

هنگامی که ارزهای دیجیتال را خریداری کردید، احتمالاً به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید آن‌ها را با سود نقد کنید. از آنجایی که رمزارزها را نمی‌توان مستقیماً در فروشگاه‌ها یا برای خرید چیزها استفاده کرد، اگر به دنبال سود کوتاه مدت هستید، باید ارزهای دیجیتال خود را بفروشید.

راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، از جمله صرافی‌های ارزدیجیتال، انجمن‌های آنلاین، دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین، یا فروش آن به دوستان نزدیک و خانواده در این مقاله، روش‌های مختلف فروش ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار می‌دهیم.

با این حال، این مسئولیت شماست که به کانال‌های مناسب اعتماد کنید و ارزهای دیجیتال خود را فقط از طریق کانال‌هایی که به آن‌ها اعتماد دارید بفروشید.

1. صرافی‌های ارزهای دیجیتال

فروش ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های ارزدیجیتال یکی از ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها است. برای فروش ارزهای رمزنگاری شده خود از طریق صرافی‌ها، باید یک حساب‌کاربری در هر سایت صرافی ارزرمزنگاری شده قابل اعتماد، مانند بایننس یا کوین‌بیس ایجاد کنید.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال به عنوان واسطه عمل می‌کنند وجوه را از خریداران و فروشندگان نگهداری می‌کنند.

آن‌ها امن‌ترین هستند زیرا ارزهای دیجیتال شما را نگه می‌دارند و از بازپرداخت وجه کلاهبرداران احتمالی جلوگیری می‌کنند.

علاوه‌بر این، صرافی‌های ارزهای دیجیتال دارای گواهی‌های امنیتی و رمزگذاری SSL هستند که همه تراکنش‌های سایتشان را ایمن می‌کند. تعدادی از این صرافی‌ها به تأیید هویت صاحبان حساب نیاز دارند.

حساب شما باید به یک حساب بانکی متصل شود تا ارزهای دیجیتال خود را نقد کنید. بسته به کشوری که در آن زندگی می‌کنید محدودیت‌هایی وجود دارد. بنابراین، باید به آن توجه داشته باشید.

فروش ارزهای دیجیتال خود در صرافی بسیار ساده است. فقط سکه‌ای را که می‌خواهید بفروشید انتخاب کنید و سپس به بازار بروید.

تعداد سکه‌هایی را که می‌خواهید بفروشید و قیمت مورد نظر برای آن سکه‌ها را وارد کنید. پس از آن سیستم مبادله ارزهای دیجیتال به همه‌چیز رسیدگی می‌کند و خریدار مناسبی را پیدا می‌کند که بخواهد سکه‌های شما را با قیمت مشخص شده شما خریداری کند.

پس از یافتن خریدار مناسب، سفارش شما پردازش خواهد شد. صرافی ارزهای دیجیتال تراکنش را تسهیل می‌کند ارزهای دیجیتال شما با ارزهای فیات جایگزین می‌شوند. پول شما را می‌توان به حساب بانکی مرتبط با حساب شما در صرافی ارزدیجیتال برداشت کرد.

همچنین باید مراقب هرگونه کارمزد برداشتی که ممکن است بانکتان بخواهد، باشید. برخی از بانک‌ها ممکن است از پردازش هرگونه تراکنش وجوهی از مبادلات، فروش یا مبادله ارزهای دیجیتال خودداری کنند. هنگام فروش ارزهای دیجیتال خود از طریق صرافی، باید همه این عوامل را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: هزینه خرید ارزدیجیتال در صرافی‌ها چقدر است؟

2. انجمن‌های آنلاین

یکی دیگر از راه‌های فروش ارزهای دیجیتال، از طریق انجمن‌های آنلاین، پلتفرم‌ها و جوامعی است که افراد علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال دارند. این انجمن‌ها و انجمن‌ها مملو از طرفداران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال هستند که به دنبال خریدوفروش ارزهای دیجیتال خود هستند.

از طریق این پلتفرم‌ها می‌توانید ارزدیجیتال خود را به پول نقد و بالعکس تبدیل کنید. فقط باید یک موضوع در مورد علاقه خود به فروش ارزهای دیجیتال ایجاد کنید، قیمت و مقدار ارزدیجیتالی که می‌خواهید بفروشید و روش پرداخت ترجیحی خود را بیان کنید.

سپس، خریداران بالقوه مستقیماً با شما تماس می‌گیرند که یا ارزدیجیتال شما را با قیمت مشخص شده خریداری می‌کنند یا سعی می‌کنند مذاکره کنند.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید ارزدیجیتال خود را به چه کسی بفروشید. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که مسئولیت شما تسهیل معامله است. چنین پلتفرم‌ها هیچ کانال رسمی برای تسهیل معاملات بین خریداران و فروشندگان ارائه نمی‌دهند.

بنابراین، تضمینی برای دریافت پول برای ارزهای دیجیتال خود نیست. به همین دلیل است که توصیه می‌شود با افراد مورد اعتماد با چندین مرجع معامله کنید.

شخصی که با او معامله می‌کنید باید سابقه معاملات قبلی خود را ارائه دهد و از افرادی که پول خود را از آن شخص دریافت کرده‌اند تأیید کند.

هنگامی که چنین شخص مورد اعتمادی پیدا شد، می‌توانید به سادگی از آن‌ها بخواهید که پول را برای شما ارسال کنند و می‌توانید ارزدیجیتال را به آدرس کیف‌پول رمزنگاری منحصر به فرد آن‌ها ارسال کنید.

 

چگونه ارزدیجیتال بفروشیم

3. فروش به دوستان و خانواده

این ساده‌ترین راه برای فروش ارزهای دیجیتال است. ممکن است دوستان و خانواده‌ای داشته باشید که علاقه‌مند به خرید ارزهای دیجیتال هستند. فقط به آن‌ها اطلاع دهید که علاقه‌مند به فروش هستید، قیمت مشخص، مقداری که می‌خواهید بفروشید و روش پرداخت را تعیین کنید.

در بیشتر موارد، می‌توانید مستقیماً از خانواده و دوستانتان پول نقد برای ارزهای دیجیتال خود دریافت کنید. سپس می‌توانید تعداد مشخص شده سکه را در آدرس کیف‌پول ارزدیجیتال منحصر به فرد خود برای آن‌ها ارسال کنید.

در بسیاری از موارد، پلتفرم‌های آنلاین نیز تجارت چهره به چهره ارزهای دیجیتال را تسهیل می‌کنند. شما می‌توانید خریدار بالقوه را ملاقات کرده و شخصاً مذاکره کنید. این تضمین می‌کند که پول سکه‌های خود را دریافت خواهید کرد.

4. دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین

روش دیگر برای دریافت پول‌نقد برای بیت‌کوین، استفاده از دستگاه‌های خودپرداز است. آن‌ها شبیه خودپردازهای سنتی هستند و در نقاط مختلف جهان پخش شده‌اند.

شما به سادگی می‌توانید کد QR کیف‌پول خود را در دستگاه‌های خودپرداز اسکن کنید و سپس بیت‌کوین خود را به صورت نقدی بفروشید.

این دستگاه‌های خودپرداز به اینترنت متصل هستند که تراکنش‌های بیت‌کوین را تسهیل می‌کند.

با این حال، باید به کارمزد بالای تراکنش‌هایی که این دستگاه‌های خودپرداز دریافت می‌کنند، توجه داشته باشید. در برخی موارد، دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین از کاربران خود می‌خواهند که برای فروش ارزهای دیجیتال خود حساب کاربری داشته باشند.

اغلب یک فرآیند ثبت نام وجود دارد که به زمان و تلاش نیاز دارد. ممکن است از آن‌ها خواسته شود شماره تلفن، شناسه صادر شده توسط دولت، عکس گرفته شده توسط دوربین دستگاه خودپرداز و اسکن کف دست خود را ارائه دهند.

الزامات به دستگاه خودپردازی که استفاده می‌کنید، مکان آن و اپراتور آن بستگی دارد.

همچنین ممکن است مقررات ضد پولشویی وجود داشته باشد و نیازهای مشتری شما را بدانید که توسط اپراتورهای دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین تنظیم شده است.

به عنوان مثال، ممکن است برای فروش بیت‌کوین خود از طریق دستگاه‌های خودپرداز در برخی کشورها، به مجوز انتقال پول نیاز داشته باشید.

بیشتر بخوانید: صرافی‌های بیت‌کوین

نتیجه‌گیری

فروش ارزهای دیجیتال به روش صحیح به اندازه‌‌ی‌ سرمایه‌گذاری در آن‌ها به روش صحیح مهم است.

می‌توانید آن‌ها را از طریق صرافی‌های ارزهای دیجیتال، انجمن‌ها و انجمن‌های آنلاین، دوستان و خانواده، و برداشت از طریق دستگاه خودپرداز بیت‌کوین بفروشید.

هر یک از روش‌ها منحصر به فرد است، با سطوح مختلف امنیت و امکان سنجی استفاده از تکنیکی که بیشتر به آن اعتماد دارید ضروری است. برای اینکه بدانید چگونه می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را بفروشید، وبلاگ ما را بخوانید.