بیت کوین ذخیره جهانی

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالایی بلومبرگ، با درخواست بیت کوین 6 رقمی(BTC) دو برابر و شد استدلال کرد که اولین ارز رمزنگاری شده در راه تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره جهانی است که مکمل دلار ایالات متحده است.
نسخه سپتامبر بلومبرگ Crypto Outlook پیش از آن که دو دارایی در تابستان بیش از 50 درصد از اصلاحات جان سالم به در بردند، 100،000 دلار BTC و 5،000 دلار اتر (ETH) را مسیر کم‌ترین مقاومت نامید.
مک‌گلون با اشاره به نیمه دوم سال 2021 می نویسد:(دارایی‌های رمزنگاری شده در بازار سعودی احیا شده و با مزایای 2H از تخفیفات زیاد در ابتدا ظاهر می‌شوند) همانطور که در عملکرد ضعیف نسبی طلا و اوراق قرضه دولتی مشهود است.
مجموعه‌ای از برخی از طلا و اوراق قرضه به طور فرآینده‌ای برهنه به نظر می‌رسد بدون این که بیت کوین و اتریوم به این ترکیب ملحق شوند. کاهش کلان ریسک تهدید اولیه برای بازار ارزهای رمز نگاری شده است.
درحالی که پیش بینی برای بیت کوین 6 رقمی چیز جدیدی نیست، پیش بینی طولانی مدت مک‌گلون BTC را در مرکز سیستم مالی جهانی قرار می‌دهد. مک‌گلون پی از توضیح این که دلار از نظر رئیس جمهور ریچارد نیکسون درسال 1971 طلا را کنار گذاشته است، گفت:( ما معتقدیم بیت‌کوین نشان دهنده آینده دیجیتالی است.)
((ما آینده بیت کوین ، دارایی ذخیره دیجیتال را که مکمل ارز ذخیره دلار است، پیش بینی می‌کنیم.))
طرفداران پرشور بیت‌کوین مدت‌ها استدلال می‌کردند که این ارز رمزنگاری شده برای تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره جهانی بالغ می‌شود. اعتقاد آن‌ها از سیاست پولی برتر بیت کوین در عصری ناشی می‌شود که بانک‌های مرکزی عرضه پول را افزایش داده و به نابرابری ثروت و افزایش قیمت کالاها، خدمات و دارایی‌ها کمک کرده است.
پیشنهاد ارزش بیت کوین در محافل نهادی نیز به رسمیت شناخته شده است و JPMorgn و Black Rock استدلال می‌کنند که BTC سهر بازار طلارا به عنوان ذخیره ثروت ازبین می‌برد.
قیمت بیت کوین در روز جمعه به 51 هزار دلار سقوط کرد، زیرا بازار گسترده ارزهای رمزنگاری شده به بالاترین سطح در سه ماه گذشته رسید. ارزش کل بازار همه ارزهای رمز نگاری شده را در بالاترین سطح روز جمعه به 2.4 تریلیون دلار رسید درحالی که در اواسط ماه ژوئیه حدود 1.2 تریلیون دلار پایین بود.