همه‌چیز درباره ارز‌دیجیتال انجین‌کوین

 

انجین‌کوین

یکی از این رمز‌ارز‌ها ارز‌دیجیتال انجین‌کوین نام‌دارد. این رمز ارز بر روی‌شبکه‌های بلاکچین فعالیت خود را انجام‌می دهد. که برای به انجام‌رساندن قرارداد‌هایی آن را ایجاد کرده‌اند و در صنعت بازی‌هایی ویدیویی انجام می‌گیرد.

شرکتی که این ارزدیجیتال را ایجاد‌کرده با شرکت سامسونگ هم مشارکت‌هایی داشته‌است که به وسیله آن توانسته فناوری خود را در بعضی از مدل های گوشی همراه ادغام‌نماید.
برای بسیاری ممکن‌است این سوال پیش‌آید که در واقع ارز‌دیجیتال انجین‌کوین چیست؟ باید بگوییم انجین‌کوین ارز‌دیجیتالی است که از قراردادهای هوشمنده بهره می برد. این فناوری بر روی شبکه اتریوم ایجاد‌شده که توانسته برای بسیاری از بازی های ویدیویی سندباکس‌هایی را خلق کند.

لازم به ذکر‌است که بگوییم برای خرید‌و‌فروش باید از قیمت انجین کوین به خوبی مطلع‌باشید به همین علت مراجعه به صرافی‌ها و سایت‌های معتبر را فراموش نکنید، چرا که بسیاری از سایت‌ها با توجه به نوساناتی که وجوددارند نمی‌توانند قیمت ارزهای‌دیجیتال را در اختیار شما قرار‌دهند.

معرفی تاریخچه پروژه انجین و ارز دیجیتال ENJ

انجین یک شرکت سنگاپوری است که توسط مدیرعامل و مدیر بخش خلاقیت آن به نام ماکسیم بلاگوف (Maxim Blogov) و مدیر فناوری ارشد آن به نام ویتک رادومسکی (Witek Radomski)، با راه‌اندازی پلتفرم گیمینگ خود به نام Enjin Network در سال 2009 تاسیس شد. در آن زمان، انجین نتورک امکان ساخت وبسایت، انجمن و برنامه را برای گیمرها فراهم کرده بود.

ایده ورود شرکت انجین به حوزه بلاک چین توسط رادومسکی و پس از علاقه وی به بیت کوین در سال 2012 شکل گرفت و توانست این شرکت را به پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت متقاعد کند.

در نهایت این شرکت در سال 2017 و با جمع‌آوری 18.9 میلیون دلار از طریق عرضه اولیه سکه (ICO)، وارد صنعت بلاک چین شد. انجین از زمان عرضه ارز دیجیتال ERC20 خود به نام ENJ، خدمات و ابزارهای بلاک چینی خود را توسعه داده است. در ژانویه 2018 (دی 96)، این شرکت بازی‌سازی نسخه اندروید کیف پول رمز ارزی خود به نام Enjin Wallet را عرضه کرد. چند ماه بعد، نسخه iOS این ولت نیز منتشر شد.

در تابستان سال 2018، این شرکت از راه‌اندازی رسمی پلتفرم انجین کوین در شبکه اصلی اتریوم و سازگاری آن با کوان تست‌نت (Kovan Testnet) خبر داد. پروژه انجین یک پلتفرم به عنوان خدمت است که امکان صدور دارایی‌های غیرقابل تعویض و تعویض‌پذیر به صورت توکن‌های اتریومی درون بازی را به توسعه‌دهندگان می‌دهد.

در همان سال، این پلتفرم استاندارد توکن جدید خود به نام ERC-1155 را معرفی کرد که در سال 2019 تایید و در نرم‌افزار فعلی آن پیاده‌سازی شد. آقای رادومسکی نویسنده این استاندارد است و از آن برای صدور هر دوی توکن‌های مثلی و غیرمثلی استفاده می‌شود. به دنبال آغاز به کار استاندارد ERC1155، شرکت انجین بازارچه‌ای را برای خرید و فروش دارایی‌های مبتنی بر این استاندارد راه‌اندازی کرد.

بر اساس ادعای این شرکت، هم‌اکنون بیش از 18.7 میلیون کاربر و بیش از 250,000 جامعه گیمینگ در این پلتفرم مشغول بازی هستند.

کیف پول انجین‌کوین

شما زمانی که به خرید انجین کوین می‌پردازید باید کیف پول‌هایی را در اختیار‌داشته باشید که بتوانید از سرمایه خود محافظت‌نمایید. کیف‌پول‌ها در واقع مانند بانک عمل‌می کنند، همان‌طور که افراد برای نگهداری از ارزهای فیات به بانک مراجعه می‌کنند برای حفظ ارز‌دیجیتال هم به استفاده از کیف‌پول دیجیتال می‌پردازند.

کیف‌پول انجین‌کوین در انواع مختلفی وجود‌دارد که هر‌کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند. هر کیف‌پول برای نگهداری از سرمایه باید بتوانند از امنیت بسیار زیادی برخوردار‌شود. در این‌جا چندین نوع کیف‌پول وجود‌دارد که شامل کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، کیف‌پول‌های نرم افزاری و کیف‌پول‌های تحت‌وب می شود
در انتخاب کیف‌پول انجین کوین باید نهایت دقت را داشته‌باشید، چرا که تنها کیف‌پول های سخت افزاری می‌توانند امنیت دارایی شما را تضمین‌نمایند، اما از طرفی هم با هزینه زیادی رو به رو خواهید‌بود.

لازم به ذکر‌است که بگوییم انجین‌کوین در سال 2018 کیف‌پول منحصر به فرد خود را ارائه کرد این کیف پول قابلیت‌نگهداری از ارز‌دیجیتال انجین‌کوین را دارا می‌باشد و با امنیت بسیار بالایی آن را طراحی کرده‌اند، همچنین کیف‌پول ارز‌دیجیتال انجین‌کوین می‌تواند دیگر ارز‌ها مثل بیت کوین، اتریوم و لایت کوین را پوشش دهد.

در این نوع از کیف‌پول بسیاری از صرافی‌ها تعبیه‌شده‌اند که شما می‌توانید با مراجعه به آن‌ها به خرید‌و‌فروش ارز‌دیجیتال بپردازید و از قیمت انجین کوین هم اطلاعاتی را به دست‌آورید.

تکنولوژی انجین‌کوین Enjin Coin

انجین‌کوین تکنولوژی را ایجادکرده که تمامی تاجران بتوانند برای کسب درآمد از آن استفاده‌نمایند. تمامی کسانی که بر روی توسعه بازی‌های خود تمرکز‌دارند می‌توانند از این ارز‌دیجیتال برای ایجاد توکن‌های جدید و منحصر به فرد استفاده‌نمایند و آن را مورد‌معامله قرار‌دهند. این ارز‌دیجیتال از مراحلی ایجاد‌شده که می‌تواند هنگام انجام یک تراکنش با کیف‌پول کاربران خود ارتباط بر‌قرار نماید

امتیاز به این مطلب
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید