همه چیز درباره FILE COIN

 

معرفی ارز دیجیتال همه چیز درباره Filecoin و تاریخچه آن

Filecoin به عنوان یک سیستم ذخیره و به شکل غیرمتمرکز می‌باشد که با هدف ذخیره سازی اطلاعات بسیار مهم طراحی شده است.

این پروژه در سال 2017 با عرضه اولیه سکه 205 میلیون دلار سرمایه جمع کرد و در همان تاریخ این برنامه را راه اندازی نمود.

این پروژه برای اولین بار در سال 2014 به عنوان لایه تشویقی برای سیستم پرونده IPFS و یک شبکه ذخیره سازی نظیر به نظیر توصیف شد.

لازم به ذکر است که فایل کوین، پروتکل باز است و توسط یک بلاکچین پشتیبانی می‌شود که تعهدات شرکت کنندگان در شبکه را ثبت می‌کند و با معاملات انجام شده با استفاده از FIL ، واحد پول بلاکچین این کار صورت می‌گیرد.

زنجیره بلوک هم بر اساس اثبات تکثیر و هم بر اثبات زمان ساخته شده است. بنیانگذاران Filecoin خوان بنت می‌باشد.

 

برتری‌های شبکه Filecoin

فایل کوین قصد دارد داده‌ها را به صورت غیرمتمرکز ذخیره کند. بر خلاف شرکت‌های ذخیره سازی ابری مانند سرویس‌های وب آمازون که مستعد مشکلات تمرکز هستند، Filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده‌ها استفاده می‌کند و به راحتی قابل بازیابی است و سانسور آن دشوار است.
سیستم‌های ذخیره سازی غیرمتمرکز مانند فایل کوین به افراد اجازه می‌دهد تا از داده‌های خود محافظت کرده و همچنین دسترسی به وب را برای مردم در سراسر جهان فراهم می‌کند.

از آنجا که شرکت در این شبکه برای استخراج و ذخیره، مستقیماً با برنده شدن پاداش مرتبط است، توسعه دهندگان این شبکه، انگیزه‌های صادقانه را برای شرکت کنندگان Filecoin و ذخیره هرچه بیشتر داده ها فراهم می‌کنند.

می‌توان گفت که Filecoin به عنوان بازار داده توصیف می‌شود که در آن کاربران می‌توانند فضای ذخیره سازی خود را به سایر کاربران که به دنبال اجاره هستند، بفروشند.

در این اکوسیستم پنج دسته وجود دارد که برای کسب منافع خود می‌توانند نشانه‌ها را معامله کنند که شامل توسعه دهندگان، مشتریان، استخراج کنندگان، دارندگان توکن و شرکای اکوسیستم می‌باشد.

همچنین سه بازار فایل کوین نیز وجود خواهد داشت که ذخیره سازی پرونده، بازیابی پرونده و تجارت رمز ارز را شامل می‌شود.

در سال 2020 ، چهارصد شرکت کننده در مرحله آزمایشی شرکت کردند و ظرفیت داده شبکه Filecoin را بیش از 325 افزایش دادند که بدین ترتیب تقریباً 3.5 میلیون نشانه FIL برای شرکت کنندگان در مسابقه منتشر شد.

 

امنیت در شبکه Filecoin

از طریق اثبات تکثیر و اثبات زمان و مکان امن می‌شود. در این شبکه، گره‌هایی که به عنوان استخراج کنندگان بازیابی نیز شناخته می‌شوند، در حال رقابت هستند تا بتوانند هرچه سریعتر داده ها را به مشتریان ارائه دهند.

سپس آنها با هزینه‌های FIL پاداش می‌گیرند که این باعث تشویق شبکه ای از گره هایی می‌شود که می‌خواهند پرونده‌ها را تکرار و حفظ کنند.

گره‌های استخراج کننده ذخیره سازی به طور مداوم در حال رقابت برای تهیه قرارداد برای ارائه ذخیره سازی به مشتریان در مدت زمان مشخص هستند.

هنگامی که یک استخراج کننده ذخیره و مشتری آن‌ها توافق می‌کنند، حافظه ذخیره سازی اطلاعات مشتری را در یک بخش نگه می‌دارد و آن‌ها را مهر و موم می‌کند تا یک نسخه منحصر به فرد از داده‌های آن بخش ایجاد کند.

استخراج کنندگان ذخیره سازی به عنوان هزینه معامله توسط FIL پاداش می‌گیرند و همچنین این استخراج کنندگان می‌توانند بلوک‌ها را استخراج کرده و پاداش بلوک دریافت کنند.

مزایای (Filecoin FIL)

کاربران Filecoin (FIL) از مزایای متنوعی برخوردار هستند که این پلتفرم را به یک رقیب جدی در بازار تبدیل می‌کند.

این پروتکل باعث ایجاد انگیزه در شبکه جهانی اپراتورهای رایانه ای می‌شود تا خدمات مشترک و ذخیره سازی پرونده را برای گروه‌ها فراهم کنند. این استراتژی، همکاری بیشتری میان کاربران را ایجاد می‌کند.

از همین روست که به طور چشمگیری، جامعه فایل کوین یکی از سریع‌ترین رشد در بازار را داشته است.

رویکرد غیرمتمرکز Filecoin برای ذخیره سازی، کاربران و ارائه دهندگان ذخیره سازی را در درجه اول قرار می‌دهد. این پلتفرم قادر است با سرعت به بازیابی داده‌ها اقدام کرده و از بسیاری از پیشروهای این صنعت گوی سبقت را برباید.

ضمن آن که همزمان با رشد و گسترس بازار، طراحی زیرساخت‌های این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند همواره به روزرسانی شده و بهینه گردد.

به این ترتیب این شبکه این امکان را دارد که به سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش ذخیره داده در اینترنت تبدیل شود. همچنین ماهیت غیر متمرکز نظیر به نظیر Filecoin باعث مقاومت در برابر سانسور می‌شود.

شبکه‌های غیرمتمرکز نقطه خرابی ندارند و هیچ ناظری نیز وجود ندارد و تمام داده‌های موجود در این شبکه با بالاترین استانداردها رمزگذاری شده‌اند.

 

Filecoin چگونه کار می‌کند؟

Filecoin در بالای پروتکل ذخیره سازی و بازیابی پرونده‌های نظیر به نظیر دیگر به نام IPFS ساخته شده است. این پلت فرم بسیار شبیه فایل کوین است اما بدون مزیت های مالی آن می‌باشد.

کاربران می‌توانند داده‌ها و فضای ذخیره سازی را با استفاده از شبکه IPFS به صورت رایگان به اشتراک بگذارند. با این حال، با استفاده از این پروتکل نمی‌توانند سودی کسب کنند.

به این ترتیب می‌توان گفت که Filecoin قابلیت استفاده از سیستم را بهبود می‌بخشد.

کاربران فایل کوین برای استخراج، بازیابی و توزیع داده‌ها به ماینرها پرداخت می‌کنند. ماینرها پاداش‌هایی به صورت توکن‌های FIL دریافت می‌کنند. مبلغی که کاربر برای خدمات ذخیره سازی می‌پردازد، توسط بازار آزاد تعیین می‌شود.

قابل توجه است که هزینه ها متناسب با سرعت انتخابی کاربر انتخاب می‌شود.

جالب اینجاست که در اکوسیستم Filecoin ، استخراج کنندگان با یکدیگر رقابت می‌کنند تا کمترین قیمت ذخیره سازی را ارائه دهند. ضمن آن که تنها معیار ماینر شدن، داشتن فضای خالی هارد دیسک و اتصال به اینترنت است.

 

امتیاز به این مطلب
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید