پی اس ووچر

پی اس ووچر که از آن به عنوان پریمیوم ووچر یاد می‌شود در واقع به عنوان واسطه‌ای مالی به منظور فراهم نمودن مبادلات بین المللی بین 2 نفر و یا یک شخص و شرکت دیگر عمل می‌کند. وب مانی و پرفکت مانی از نظر واسطه‌گری در یک راستا با پی اس ووچر هستند اما اگر عمیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم متوجه می‌شویم که پی اس ووچر تنها از نظر پایه و اساس شبیه پرفکت مانی و آریا مانی هستند.

از نظر سرعت، امنیت، نحوه استفاده و حتی از نظر نحوه خرید و فروش تفاوت زیادی با پی اس ووچر دارد. در این مقاله به بررسی این تفاوت‌ها می‌پردازیم تا بتوانید با دید بازتر مسیر مالی‌تان را مشخص و بهترین را انتخاب کنید.

تا به حال به این قضیه فکر کرده‌اید که اگر خانه‌ها درب نداشتند رفت و آمدمان چقدر سریع‌تر می‌شد و یا حتی اگر درب داشتند ولی قفلشان نمی‌کردیم باز هم سرعت بیشتر بود. گاهی امنیت ما را از سرعت بالا منصرف می‌کند اما به این معنی نیست که امنیت ارجحیت بالاتری نسبت به سرعت دارد.

در بسیاری مواقع به امنیت بالا نیاز نیست بگذارید این جمله را با مثال برایتان شفاف کنم. زمانی که بخواهیم آنتی ویروس روی کامپیوترمان نصب کنیم تلاش می‌کنیم تا بهترین و قوی‌ترین ورژن از آن را نصب کنیم ولی غافل از این هستیم که همین مساله باعث کاهش سرعت و کندی سیستم می‌شود.

بنابراین باید به اندازه نیازمان از این دو پارامتر استفاده کنیم، چرا که بین امنیت و سرعت مساله‌ای به نام توانایی بهینه‌سازی مطرح است و این قضیه در پی اس ووچر و پرفکت مانی ملموس‌تر است.

هنگامی که صحبت از امنیت بالاترِ پرفکت مانی می‌شود ناخودآگاه دید منفی نسبت به پی اس ووچر پیدا می‌شود در صورتی که این پیش داوری کمی عجولانه است.

اجازه بدهید این قضیه را برایتان با یک مثال شفاف‌سازی کنم. امنیت پرفکت مانی را مانند یک چک رمزدار در نظر بگیرید و امنیت پی اس ووچر را مانند یک برگ کوپن.

شاید این سوال برایتان ایجاد شود که چرا پرفکت مانی از امنیت بالاتری برخوردار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که پرفکت مانی به دلیل استفاده از کدهای معنادار و قابل پیگیری چنین امنیتی را برای خودش فراهم کرده است ولی پی اس ووچر فقط برای تعیین اعتبار خودش از این کدها استفاده می‌کند و چون قرار نیست هیچ پیگیری صورت بگیرد صدور آن سریع‌تر و برای ایرانیان پرکاربردتر است.

خب حالا به این سوال ساده فکر کنید. برای خرید لباس، استفاده از کوپن منطقی‌تر است یا چک رمزدار؟ جواب به این سوال به شما دید وسیع‌تری می‌دهد تا بتوانید بین پی اس ووچر و پرفکت مانی یکی را انتخاب کنید.

همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم پی اس ووچر از کدهای قابل پیگیری استفاده نمی‌کند و پس از تولید کد هیچ نظارتی روی آن صورت نمی‌گیرد و به دلیل تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی خیال ما را از این جهت راحت‌تر می‌کند.

تاکنون وب مانی و پرفکت مانی هیچ تحریمی را نپذیرفته‌اند اما نمایندگان این شرکت‌ها با در اختیار گذاشتن کدهای فروخته شده توسط نمایندگان ایرانی باعث مسدود شدنشان می‌شوند.

تا به اینجا هر آنچه که لازم بود درباره خرید پی اس ووچر بدانید را شرح دادیم و کافی است به موارد گفته شده دقت کنید و تحت تاثیر شرایط جوی برای خرید و فروش ووچر پرفکت مانی قرار نگیرید.

این نوسانات به دلیل ارزان و یا گران شدن این واسطه‌گرهای مالی اتفاق می‌افتد و باید به نیازتان بیش از هر چیز دیگری توجه کنید.